Centralne odkurzacze

Automatyka Podkategoria: Automatyka

1 · 2 · następna strona »
 • Psychoterapia w Częstochowie »

  Nieprawidłowe zachowania związane z przyjmowaniem pokarmu związane są z zaburzeniami karmienia i odżywiania. Do najczęstszych należą anoreksja psychiczna, bulimia psychiczna oraz napadowe objadanie się. Stają się one coraz bardziej powszechne, zapadają na nie nawet małe dzieci, młodzież, dorośli. Anoreksja sprowadza się do tego, że nawet bardzo szczupła osoba widzi siebie jako zbyt grubą i dąży do ciągłego ograniczania jedzenia, w skrajnych przypadkach doprowadzając się do śmierci spowodowanej wyniszczeniem organizmu. Bulimia to objadanie się i zwracanie przyjętego pożywienia z lęku przed przyrostem masy ciała, chociaż wygląd fizyczny jest ważny, nie jest on zniekształcony tak jak w anoreksji. Napadowe objadanie to objadanie się bez zwracania pożywienia. Podstawową formą leczenie zaburzeń odżywiania jest psychoterapia. W Częstochowie miejscem do którego można się udać jest psychoterapeutyczne centrum Mandala, które również zajmuje się leczeniem zaburzeń odżywiania. Mandala prowadzi leczenie psychoterapeutyczne w nurcie Gestalt i poznawczo-behawioralnym, znajduje się w centrum miasta i jest doskonale skomunikowana. Zapraszamy.

  Data dodania: 03 06 2018 · szczegóły wpisu »
 • TMTec - Montaż elektroniki smd/tht »

  Zajmujemy się kontraktową produkcją elektroniczną w technologii powierzchniowego montażu podzespołów elektronicznych. Oferujemy Państwu wysokiej jakości montaż SMD i THT w niskiej cenie dzięki zastosowaniu zautomatyzowanej linii produkcyjnej. Posiadamy park maszyn, który jest na tyle elastyczny, że umożliwia produkcję układów elektronicznych dla prototypów, małych, średnich i dużych serii. Pragniemy przyczynić się do tego, aby nasi Klienci osiągnęli maksymalną wydajność i niezawodność w produkcji, dlatego jakość wykonanego montażu poddawana jest stałej kontroli.

  Data dodania: 06 07 2013 · szczegóły wpisu »
 • Klimatyzacja Serwis »

  Klimatyzacja jest współcześnie niezwykle istotnym fragmentem wszystkich naszych działań, zarówno w życiu prywatnym, jak i w lokalach użyteczności publicznej. Jednak nowoczesne agregaty posiadają jedną podstawową właściwość – wspaniale pracują dla swojego właściciela jedynie w sytuacji, gdy zostaną dobrze zainstalowane i regularnie przeglądane. Stąd też niezwykle istotne jest, aby firmy, które podają się ze fachowców w dziedzinie klimatyzacji były rzeczywistymi ekspertami i dobrze znały się na swojej robocie. Głównie w sytuacjach, kiedy od sprawnie funkcjonujących chillerów uzależnione jest powodzenie naszych interesów, musimy w szczególny sposób zabrać się do wyboru najlepszej na rynku propozycji. W jaki sposób zatem możemy odróżnić stojący na wysokim poziomie punkt od nieuczciwych oszustów? Pamiętajmy o tym, że wybrany serwis chłodnictwa musi wykonywać szeroki wachlarz usług. Podejmując po raz pierwszy współpracę z pewną ekipą musimy wiedzieć, że otrzymamy od niej pomoc zawsze i wszędzie, bez względu na to, czy będziemy potrzebować serwisu agregatów chłodniczych czy regeneracji kompresora chłodniczego. Zakład koniecznie powinien nie tylko zjawić się za każdym razem, lecz także posiadać niezbędną dokumentację oraz pełną gamę nowych lub używanych elementów zamiennych. W innym razie grozi nam to, że awaria klimatyzacji utrudni nam na dłużej sprawne funkcjonowanie, a wyłączona chłodnia samochodowa przeszkodzi nam w oddaniu zamówionego towaru na czas. W przypadku, gdy chłodnia służy nam do normalnego działania procesu produkcji, to zwłaszcza wtedy każda chwila zwłoki może pociągnąć za sobą nieodwracalne straty. Współpracując z zaufanym pogotowiem wentylacyjno-klimatyzacyjnym znacznie ograniczamy niebezpieczeństwo awarii poprzez fakt, że gwarantuje nam on regularne przeglądy wszystkich sprężarek chłodniczych oraz automatyki klimatyzacyjnej. Przepisowo przeprowadzone czynności serwisujące oznaczają także inwestycję na przyszłość, albowiem przedłużymy żywotność sprężarek.

  Data dodania: 18 12 2015 · szczegóły wpisu »
 • Sklep 24VDC - automatyka przemysłowa »

  W ofercie sklepu znajdziesz czujnik optyczny, czujnik indukcyjny, czujnik temperatury, czujnik ultradźwiękowy, czujnik laserowy, falownik, sygnaliztor świetlny, oświetlenie led, zasilacz, przewód, wtyczkę m12.

  Data dodania: 25 02 2012 · szczegóły wpisu »
 • Pneumatyka i hydraulika »

  Pneumatyka i hydraulika w Pneumat System to grupa specjalistycznych węży przemysłowych w postaci : 1. Wysokojakościowych węży spożywczych. Węże spożywcze gumowe wzmocnione kordami tekstylnymi i stalowymi. Węże spożywcze do alkoholu, mleka itd. Wąż spożywczy spełniający wymogi dyrektywy UE. 2. Ssawne modele węży odciągowych wykonanych z poliuretanu. Węże poliuretanowe do odciągu odpadów. Węże poliuretanowe ze stalową spiralą. Węże poliuretanowe POLIURETANO FLEX to dobry wybór ! 3. Niezawodne węże do betonu. Węże do betonu i piaskowania wykonane zostały z czarnej gumy. Wąż do betonu o dużych zakresach temperatury pracy.

  Data dodania: 02 10 2011 · szczegóły wpisu »
 • Trans Project - urządzenia i części »

  Witamy Państwa serdecznie na witrynie firmy Transproject! Specjalnością naszego przedsiębiorstwa jest projektowanie oraz produkcja urządzeń i maszyn do transportu ciągłego oraz automatyki przemysłowej.W naszymi asortymencie znajdą Państwo między innymikruszarki, przesiewarki oraz przenośniki rolkowe i bębny napinające oraz napędowe.Współpracując z Państwem oferujemy nie tylko projektowanie i produkcję maszyn ale również transport, montaż i pełne wsparcie techniczne podczas ich rozruchu. Dlatego też wybierając naszą ofertę jak przenośniki taśmowe oraz inne urządzenia macie pełną gwarancję kompleksowej oraz profesjonalnej obsługi. Zapraszamy!

  Data dodania: 08 10 2012 · szczegóły wpisu »
 • Kompleksowe Wyposażenie Gastronomii »

  Nasza firma zajmuje się sprzedażą sprzętu gastronomicznego oraz produktów niezbędnych w profesjonalnej gastronomii.Pakowarki próżniowe głównie system konserwacji żywności surowej, półproduktów lub wyrobów gotowych polegający na usunięciu powietrza z pojemnika w którym znajduje się bardzo często w specjalnej folii lub worka przeznaczonego do pakowania próżniowego. Brak tlenu uniemożliwia bądź znacznie opóźnia pogorszenie jakości żywności spowodowanej bakteriami tlenowymi, tym samym przygotowanie produkty mogą dłużej pozostać zamrożone. Pakowanie próżniowe pozwala znacznie zwiększyć kontrolę nad zapasami, a także co przygotowywać na przykład gotować produkty w dużo niższych temperaturach.Na rynku jest bardzo dużo różnych modeli pakowarek próżniowych dobierając ją do swoich indywidualnych potrzeb zawsze trzeba mieć na uwadze kilka podstawowych rzeczy: moc pompy, wielkość komory, jej szerokość i głębokość a także wysokość, ilość list zgrzewających i ich długość, rodzaj zasysania powietrza, możliwość dozowania gazów obojętnych. Rozwiązania technologiczne stosowane w ekspresach gastronomicznych linii Futurmat należą do jednych z najnowocześniejszych na świecie. Efektem stosowania tych rozwiązań jest doskonała kawa espresso - smaczna, gęsta, intensywna a zarazem delikatna, na powierzchni której znajduje się crema. Ostatnia linia ekspresów Rimini, charakteryzuje się tymi samymi, sprawdzonymi cechami konstrukcyjnymi co wszystkie ekspresy Quality Espresso.Piece konwekcyjno parowe są najważniejszym urządzeniem w profesjonalnej gastronomii. Dzięki szeregu możliwości jakie daje nam to urządzenie mamy możliwość przygotowania wielu przeróżnych wspaniałych i niesamowicie smacznych potraw gotowanych na parze, pieczeni, ciast oraz praktycznie każdej potrawy która potrzebuje ciepła. Na rynku jest bardzo dużo pieców konwekcyjno parowych droższe i tańsze, lepsze i gorsze. Najważniejsze to znaleźć optymalne rozwiązanie najbardziej zbliżone do naszych potrzeb.

  Data dodania: 20 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • kotły co z podajnikiem »

  Produkując kotły grzewcze od ponad 25 lat i posiadając tytuł wiodącego polskiego producenta, czujemy się zobowiązani do jak najrzetelniejszego i profesjonalnego realizowania naszych usług. Posiadając najnowszy technologicznie park maszynowy i bogate doświadczenie możemy zapewnić Państwu zadowolenie z naszych produktów, a dodatkowo szerokie spektrum różnych usług, nawet tych bardzo nietypowych. Zapewniamy również sprawny i efektywny serwis kotłów, szczelności, podajników oraz sterowników. Posiadamy ogromną liczbę dystrybutorów na terenie całej Polski, dzięki czemu nasze wyspecjalizowane produkty są dostępne dla każdego. Ciesz się ciepłem przez długie lata i oszczędzaj z nami! A wszystko na najwyższym poziomie. Szczegółowe informacje oraz pełną ofertę znajdą Państwo na stronie firmy „Stanisław Krzaczek” - zapraszamy.

  Data dodania: 09 08 2013 · szczegóły wpisu »
 • Cięcie wodą »

  Gliwicka firma Budexpert dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym do technologii obróbki precyzyjnej metali i innych materiałów. Gwarantuje to potencjalnym klientom najwyższą jakość wykonywanych usług, opłacalność, oraz szybka realizację zleceń i transport. - Obrabiarka Omax Jet 55100 to specjalistyczne urządzenie do technologii cięcie wodą, wykorzystujące innowacyjną technologię cięcia strumieniem wody ze ścierniwem. Pozwala ona na precyzyjną obróbkę praktycznie każdego rodzaju materiału. - Najnowsza generacja sprawdzonych maszyn laserowych TruLaser 3030 i TruLaser 3040, na których pracuje BUDEXPERT, łączy innowacyjne technologie i wysoką moc lasera z ekonomicznością i precyzją. Cięcie laserem nowoczesną obrabiarką TruLaser 3040 gwarantuje między innymi doskonałą jakość cięcia i stuprocentową powtarzalność przy produkcji seryjnej. Technologię gięcie blach reprezentuje w przedsiębiorstwie hydrauliczna prasa krawędziowa ERMAK CNC AP 3320 sterowana numerycznie. Prasa firmy ERMAK dzieki najwyższej jakości wykonania urządzenia oraz najlepszych zastosowanych komponentach, mieści się w czołówce tej branży obróbki materiałów przemysłu ciężkiego. Elektrodrążenie wykonujemy na elektrodrążarce drutowej CUT 300 gwarantującej połączenie jakości i wydajności wraz z niskimi kosztami – atrakcyjną ofertą dla klientów Budexpert. Ofertę firmy uzupełnia urządzenie Drill 20 - maszyna produkcyjna przeznaczona do drążenia otworów w twardych materiałach, takich jak stal hartowana lub węgliki spiekane. Zapraszamy do współpracy.

  Data dodania: 12 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Georg Utz skrzyniopalety plastikowe »

  Utz Group to internacjonalne przedsiębiorstwo specjalizujące się w wytwarzaniu ekologicznych i funkcjonalnych przedmiotów użytkowych z tworzyw sztucznych. W swoim przebogatym asortymencie firma posiada między innymi palety, skrzynio-palety, tacki, najróżniejsze rodzaje pojemników jednoczęściowych, składanych i zamykanych, a także wózki transportowe, walizki oraz inne artykuły plastikowe służące do magazynowania i przewozu. Wyroby Utz Group cechują się wytrzymałością i solidnością, a na dodatek wykonane są w sposób bezpieczny dla środowiska naturalnego. Więcej informacji na temat przedstawianej oferty znaleźć można pod adresem

  Data dodania: 01 04 2013 · szczegóły wpisu »
 • Zatorski tworzywa konstrukcyjne »

  Przedsiębiorstwo ZATORSKI jest dystrybutorem elementów skrawanych oraz półfabrykatów z tworzyw konstrukcyjnych. Unikatowe powiązanie bogactw, kompetencji i doświadczenia tworzy zaawansowaną i całościowo funkcjonującą organizację, która jest uczciwym i przewidywalnym partnerem biznesowym. Wytwarzane przez Firmę prowadnice pod łańcuch, elementy formatowe, ślizgi do maszyn budowlanych, gwiazdy i koła podziałowe i inne elementy konstrukcyjne wykorzystywane są w procesach automatyzacji produkcji. Przedsiębiorstwo kooperuje z wieloma przedsiębiorstwami produkującymi żywność, farmaceutyki, środki transportu czy elementy konstrukcyjne. Przedsiębiorstwo ZATORSKI jest wiarygodnym partnerem w zakresie dostaw półfabrykatów. Wciąż w sprzedaży dostępne są pręty, blaty rozbiorowe oraz tuleje z wymienionych materiałów: PA6-G, PA6, POM C, PEEK, PTFE, PE, PP, PTFE, PVDF, PPSU, PMMA, PEI, Tekstolit lub PUR. Każde elementy znajdujące się w ofercie firmy cechuje wysoka jakość potwierdzona licznymi atestami i aprobatami technicznymi. Siedziba Firmy znajduje się się w Sochaczewie na ulicy Gawłowskiej 99. Aby odnaleźć stronę internetową Przedsiębiorstwa należy wpisać w wyszukiwarkę internetową następujące frazy: obróbka tworzyw, poliacetal, profile c stalowe, poliamid, frezowanie cnc. Zachęcamy do nawiązania współpracy.

  Data dodania: 02 02 2015 · szczegóły wpisu »
 • Bramy przemysłowe, przeładunek, serwis bram »

  Kolbud Sp. z o.o. www.kolbud.pl jest krajowym dostawcą bram przemysłowych i urządzeń przeładunkowych. Na rynku istniejemy od ponad 20 lat. Ofertę kierujemy do klientów instytucjonalnych, generalnych wykonawców, projektantów, architektów, dealerów, i innych. W ofercie m.in: - przemysłowe bramy segmentowe - bramy szybkobieżne - bramy przeciwpożarowe - bramy i kraty rolowane - bramy wahadłowe - ogrodzenia przemysłowe Z zakresu techniki przeładunku oferujemy swoim klientom: - mosty przeładunkowe - rampy przewoźne - najazdowe szyny aluminiowe - podesty nożycowe - płyty i mosty sprężynowe - uszczelnienia do bram - stanowiska dostawiane DSP - akcesoria do przeładunku W ofercie posiadamy również - osłony dla spawalnictwa - kurtyny paskowe - wstęgi - pasy folii pvc Zapewniamy profesjonalny montaż i serwis bram przemysłowych i urządzeń przeładunkowych w całej Polsce. Nasz Zakład Serwisu oferuje w szczególności: - serwis bram segmentowych - serwis bram szybkobieżnych - serwis bram rolowanych - serwis bram ppoż. - serwis podestów nożycowych - serwis mostów przeładunkowych - umowy serwisowe Zapraszamy

  Data dodania: 14 11 2011 · szczegóły wpisu »
 • ZUO Łuczyński producent instalacji odpylających »

  Powszechnie znany jest problem smogu w Londynie czy w Japonii, aby ustrzec się przed takim zjawiskiem w Polsce, wprowadzono odpowiednie uregulowania prawne dotyczące parametrów powietrza wydobywającego się z zakładów przemysłowych. Zakład Urządzeń Odpylających Łuczyński produkuje maszyny, których zadaniem jest redukcja zapylenia i oczyszczanie powietrza z przemysłu. Oferta produktowa jest szeroka i zaspokaja wymagania wielu branż przemysłu. Znajdują się w niej: całościowe instalacje odpylające, odpylacze przemysłowe tj. odpylacze cyklonowe, odpylacze mokre, filtry workowe, filtry zwarte, cyklony i baterie cyklonów. Poza produkcją urządzeń do ochrony środowiska wykonujemy też urządzenia do przenoszenia surowców tj. przenośniki ślimakowe, przenośniki kubełkowe i dozowniki celkowe. Prowadzimy zamówienia klienta od etapu projektowania aż po montaż w miejscu docelowym.

  Data dodania: 17 12 2014 · szczegóły wpisu »
 • CHEM-PROTECT - Cynkowanie »

  CHEM-PROTECT jako firma odpowiedzialna za najlepsze efekty obróbki chemicznej stali oferuje tylko optymalne, bezpieczne, niedrogie i niezawodne rozwiązania technologiczne, surowcowe i maszynowe. Dbamy o kompleksowe cynkowanie ogniowe zapewniające satysfakcjonujące efekty obróbki oraz będące procesem o niewielkich kosztach oraz prostym w przeprowadzeniu w warunkach przemysłowych. Specjalizujemy się w dostarczaniu przede wszystkim środków chemicznych oraz urządzeń i instalacji stosowanych w liniach do cynkowania ogniowego, jak i również w innych branżach przemysłu metalowego. Spośród oferowanych przez nas maszyn i urządzeń dla cynkowania ogniowego mają Państwo możliwość wyboru: Modernizacji i automatyzacji procesów obróbki chemicznej Kompletnych i zautomatyzowanych linii technologicznych Elementy linii do cynkowania ogniowego: - Wanny trawialnicze - Wentylacja i filtry z pieców cynkowniczych - Stacje regeneracji topnika - Elementy linii z wirówkami - Zgarniacze i separatory szlamów CHEM-PROTECT is company responsible for the most effective chemical treatment of steel and, hence offers only optimal, safe and cheap technologies and raw materials. We are specialized in providing the chemicals (fluxes, degreasers), equipment(pumps, baths) and technologies (ecology, instalations) for hot-dip galvanizing. Our solutions and products are optimized in terms of customer needs and are constantly upgraded and supported. However, the priority for the company CHEM-PROTECT is to provide satisfactory results of steel surfaces chemical treatment by choosing optimal proces inputs, devices and procedures.

  Data dodania: 02 08 2013 · szczegóły wpisu »
 • Hydrofory - Osprzęt i Akcesoria »

  Witryna, na której znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące hydroforów. Dowiesz się jakie są najchętniej nabywane jak również jaka jest ich cena. Co więcej wytłumaczymy na czym polega mechanizm hydroforów oraz jakie jest ich przeznaczenie. Jeżeli jesteś zainteresowany kupnem idealnego hydroforu do swego domu to jest strona dla Ciebie. Wystarczy wejść i zobaczyć co dla Ciebie przygotowaliśmy. Jeżeli masz jakieś pytania dotyczące omawianego tematu, zachęcamy do komentowania. Odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy!

  Data dodania: 25 04 2014 · szczegóły wpisu »
 • PEC S.A. w Wałbrzychu »

  Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu - jesteśmy wiodącym wykonawcą zadania Gminy Wałbrzych związanego z zaopatrzeniem miasta w ciepło. Zaopatrujemy w nie ponad 50% mieszkańców miasta. Zajmujemy się wytwarzaniem, przesyłaniem i dystrybucją energii cieplnej. Cała produkcja energii cieplnej odbywa się we własnych źródłach ciepła.W okresie ostatnich 5-ciu lat wybudowaliśmy i uruchomiliśmy dwie w pełni ekologiczne ciepłownie gazowe o łącznej mocy 20,4 MW. Natomiast główną ciepłownię węglową o mocy 104,14 MW wyposażyliśmy w Instalację Odsiarczania Spalin. Zmodernizowaliśmy również wszystkie kotłownie lokalne. Wcześniej ich podstawowym paliwem był węgiel i koks, obecnie gaz. Biorąc pod uwagę powyższe produkowane przez nas ciepło jest w pełni ekologiczne.W 2002 roku został zrealizowany projekt pod nazwą „Ekologiczna utylizacja odpadów gumowych z wykorzystaniem ich potencjału energetycznego”. W dniu dzisiejszym PEC S.A. jest jedynym w Polsce producentem paliwa alternatywnego opartego na miale węglowym i granulacie ze zużytych opon samochodowych.

  Data dodania: 28 01 2012 · szczegóły wpisu »
 • montaż smd »

  Firma Solitech zajmuje się produkcją elektroniki na zamówienie. Głównym zakresem działalności firmy jest montaż elektroniki, zarówno montaż powierzchniowy, jak i przewlekany. Klient podejmując decyzje o realizacji zlecenia nie musi martwić się o dostarczenie podzespołów do produkcji. Solitech jest dostawcą wysokiej jakości obwodów drukowanych, jedno i wielowarstwowych, nawet do 26 warstw miedzi. Kompletuje jednocześnie elementy elektroniczne na prośbę Zleceniodawcy według dostarczonej listy BOM elementów. Ponadto projekt montowany w Naszym przedsiębiorstwie to usługa kompletna, od A do Z. Każdy Klient może liczyć z Naszej strony na takie czynności uzupełniające jak: dostarczenie szablonów do nakładania pasty(wycinane laserowo, trawione oraz wiercone), frezowanie obudowy, testowanie elektroniki (funkcjonalne, AOI), uruchomienie urządzenia, programowanie układów FPGA/CPLD oraz procesorów, naklejanie etykiet itd. Jest to znaczne udogodnienie dla każdego producenta elektroniki, który cały proces produkcyjny kieruje na zewnątrz firmy. Jednakże kompleksowość wykonywanych usług to tylko jedna z nielicznych cech wyróżniających nas na rynku. Doskonała organizacja czasu pracy linii produkcyjnej i zasobów ludzkich, koordynacja i ciągły nadzór nad poszczególnymi fazami projektu powoduje, iż montaż przebiega sprawnie, a deklarowany termin realizacji projektu jest dotrzymywany. Warto dodać, iż Solitech oprócz działalności produkcyjnej zajmuje się projektowaniem elektroniki. Bogate doświadczenie w tej sferze zaowocowało nieodpłatną pomocą przy projektowaniu urządzeń, w zamian za późniejszą produkcję urządzenia w firmie. Oferta kierowana jest nie tylko do dużych firm, bardzo chętnie wykonujemy małe i średnie partie produkcyjne. Zapraszamy!

  Data dodania: 08 07 2012 · szczegóły wpisu »
 • Napędy do bramy »

  Jako Zabezpieczenia Komers Łódź oferujemy najwyższej jakości produkty oraz usługi z zakresu instalacji alarmowych. Bezpieczeństwo zarówno w domu mieszkalnym, jak i w miejscach pracy, a także odpowiednie zabezpieczenie majątku, jest bardzo ważnym czynnikiem, dlatego też dbamy o jakość produktów takich jak alarmy, monitoring CTTV, a w szczególności kontrola dostępu i telewizyjne systemy dozoru CCTV. Kontrola dostępu do pomieszczeń lub wejścia do budynku stanowi istotny czynnik zabezpieczenia przed osobami niepowołanymi, dlatego dbałość o nią powinna być realizowana na jak najwyższym poziomie. Cennik oświetlenia LED w mieście Łódź jest zachęcający dla firm chcących się wyposażyć w ekonomiczne oświetlenie.
  Instalacje alarmowe w Łodzi to nie tylko sam alarm, ale również monitoring zdalny wyposażony w internetowe kamery CCTV. Wśród proponowanych przez nas produktów znajdują się również takie rozwiązania jak systemy nagłośnienia, ze szczególnym uwzględnieniem elementów takich jak systemy konferencyjne, zapewniających komfortowe i profesjonalne prowadzenie konferencji, nawet dla bardzo licznych odbiorców. Udostępniamy również specjalistyczne produkty i serwis w zakresie elementów podjazdowych, takich jak napędy bramowe, czy też gwarantujące odpowiednią widoczność oświetlenie LED. Komers Łódź zaprasza do kontaktu.

  Data dodania: 15 07 2014 · szczegóły wpisu »
 • Układy regulacji krajalnic przemysłowych »

  Elektromagnesy w układach regulacji automatycznej krajalnic przemysłowych mają zastosowanie jako element pomiarowy.
  Elektromagnesy dzielą się na: stałoprądowe i zmiennoprądowe. Ponadto w zależności od sposobu zasilania dzielą się na: szeregowe
  Wadą omawianego układu jest to, że obciążenia lotek i sterów nie przekazywane na drążek sterowniczy, co uniemożliwia pilotowi Wyczuwanie oporów sterowania.
  Jedno z rozwiązań konstrukcyjnych, umożliwiających zwrotne przekazywanie CZęści obciążeń elementów sterowanych na drążek sterowniczy. W układzie tym zastosowano Hydrauliczne sprzężenie zwrotne polegające na połączeniu przestrzeni korpusu suwaka sterującego z odpowiednimi przestrzeniami cylindra siłownika. W ten sposób uzyskano na suwaku sterującvm i drążku sterującym nacisk, skierowany przeciwnie do ruchu suwaka.
  Sprzężenie zwrotne realizowane jest przez układ dźwigniowy w krajalnicach przemysłowych. Nacisk na drążku sterowniczym uzyskuje się w wyniku przemieszczenia punktu A dźwigni pośredniej względem punktu, w którym działa nacisk siłownika. Nacisk tłoka roboczego oddziałuje na drążek sterowniczy odpowiednio do ilorazu długości ramion.

  Do ważniejszych zadań realizowanych przez elektromagnesy w krajalnicach przemysłowychnależą:
  wytworzenie w określonej przestrzeni pola magnetycznego oddziałującego na elementy zewnętrzne (separatory magnetyczne,
  elektromagnesy wydmuchowe, przemieszczenie cząstek itd.),
  utrzymanie zwory w stanie przyciągniętym (nip. w sprzęgłach elektromagnesowych, uchwytach elektromagnesowych obrabiarek itd.),
  zapewnienie ruchu zwory (np. w elektromagnesach napędowych wyłączników, wyzwalaczach, elektromagnesach napędowych wibratorów itd.).

  Data dodania: 24 09 2013 · szczegóły wpisu »
 • Hart - elementy stalowe »

  W sklepie internetowym Hart Centrum Metali Nieżelaznych odnajdą Państwo szeroki wybór artykułów ze stali nierdzewnych, metali nieżelaznych, a również dużo akcesoriów uzupełniających. Bardzo różnorodna oferta zawiera między innymi blachy oraz kształtowniki, wyroby śrubowe, armaturę kwasoodporną, akcesoria żeglarskie, a również akcesoria meblowe, materiały polerskie i dużo innych towarów. Żeby zagwarantować w pełni komfortowe korzystanie ze sklepu, przygotowano dokładną instrukcję zamawiania, klienci liczyć także mogą na kompetentną pomoc. Priorytetem jest również bezpieczeństwo kupujących. Hart Centrum Metali Nieżelaznych zaprasza do skorzystania z komfortowej opcji dostawy bądź do odbioru osobistego w jednym z siedmiu punktów. Więcej na

  Data dodania: 10 05 2013 · szczegóły wpisu »
 • Silniki asynchroniczne trójfazowe »

  Silniki asynchroniczne trójfazowe klatkowe znajdują szerokie zastosowanie do napędu zaworów i zasuw w liniach do produkcji bułek, przy czym zmianę kierunku wirowania można uzyskać, zmieniając kolejność faz za po¬mocą styczników. W układach automatyki silniki trójfazowe stosowane są między innymi w siłownikach elektrycznych liniowych. W siłowniku typu ENL-9 zastosowany jest silnik asynchroniczny o danych: napięcie zasilania 220/380 V, 50 Hz, prędkość obrotowa 280 rad/s. Rozróżnia się prądnice tachometryczne prądu stałego i przemiennego.
  Budowa prądnic tachometrycznych prądu stałego jest zbliżona do silnika prądu stałego. Magneśnice w tych prądnicach wykonane są w postaci magnesu trwałego lub elektromagnesu. Siłę elektromotoryczną prądnicy tachometrycznej maszyny do bułek prądu stałego oblicza się że wzoru, na którym: współczynnik zależny od konstrukcji wirnika, strumień magnetyczny wzbudzenia, co prędkość kątowa. Prądnice tachometryczne prądu przemiennego dzielą się na: synchroniczne i asynchroniczne.
  Prądnica tachometryczna synchroniczna prądu przemiennego której elementem głównym jest wirnik wykonany jako magnes trwały. Uzyskiwane na wyjściu napięcie układu maszyny do bułek ma amplitudę i częstotliwość proporcjonalną cli prędkości kątowej i z tej zależności wynika, że przy zwiększeniu dwukrotnym prędkości kątowej co następuje dwukrotny wzrost amplitudy napięcia wyjściowego i częstotliwości.

  Data dodania: 14 11 2013 · szczegóły wpisu »
1 · 2 · następna strona »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Automatyka

Automatyka - nowa strona:

Adres:
Centralne odkurzacze
|katalog seo| Katalogi SEO |